כמה ויסקים חדשים בשוק – עדכונים

טמפו מעדכנת את פורטפוליו המוצרים שלה ומוסיפה 8 ביטויים חדשים שייובאו לארץ, וזהו הזדמנות טובה לפוסט חדש.

בגדול מדובר על שלוש משפחות מותגים חדשות שיגיעו לחנויות : אברלור, סקאפה ולונגמורן, כמו כן של שלושה ויסקים חדשים (בארץ) של גלנליבט תחת תת המותג "נאדורה". אתייחס לכל מוצר, כולל מחירים, והשוואה לתמחור בחו"ל על מנת לאפשר לכם להחליט האם המחירים הוגנים.

גלנליווט

גלנליווט נאדורה – : מקור השם נאדורה הוא בגאלית ופירושו – הטבעי. נאדורה מיוצר בהשראת הוויסקי המסורתי של המאה ה-19 , הויסקי לא מסונן מה שאמור לתת לנו עוד קצת טעם, וזה יפה. עד היום שווק בארץ הנאדורה 16 המצויין, כאשר גלנליבט החליטה להוריד את ציון הגיל מהנאדורה (בארץ עדיין אפשר למצוא את ה-16 שדי אזל בעולם).  הביטויים החדשים שיגיעו אלינו:

גלנליווט נאדורה פירסט פיל , 63.1% – מחיר מומלץ לצרכן: 275 ₪  

מדובר על ויסקי שיושן בחביות אלון מילוי ראשון (כלומר טרם השתמשו בהם ליישון ויסקי סקוטי) – טעמתי אותו בעבר (רשמי טעימה שלי) ומדובר על ויסקי לא רע בכלל. התמחור פה טוב מאוד, מאחר ובעולם הוא שווק במחיר של כ $80. מומלץ.

גלנליווט נאדורה אולורוסו – מחיר מומלץ לצרכן: 275 ₪ .

יושן בחביות שרי אולורוסו, מבוקבק בחוזק חבית גם (למיטב ידיעתי), גם אותו טעמתי (רשמים פה), ואהבתי. ממליץ בחום, גם פה המחיר טוב.

גלנליווט נאדורה פיטד – מחיר מומלץ לצרכן: 275 ₪ . 

גלנליבט שפונש בחביות ששהה בהם ויסקי כבולי (לא איילה, אלא ספייסיד כבולי כנראה) משום מה לא רשמתי רשמי טעימה בזמנו, אבל טוויסט נחמד עם קצת כבול מהחבית שבה יושן. חוזק חבית גם. המחיר טוב.

אברלור

מזקקת אברלור נוסדה בשנת 1826 לצידו של נהר הספיי על ידי ג'יימס גורדון ופיטר וייר.  פירוש המילה אברלור בגאלית הוא – הנהר הזורם.

גם פה יש לנו שלושה ביטויים שישווקו:

אברלור 12 שנה – מחיר מומלץ לצרכן: 199 ₪

מיקס של חביות שרי ובורבון, ויסקי חמוד עם שרי במינון מאוזן. המחיר לא רע, מומלץ למי שרוצה להתחיל להכיר את המזקקה המצויינת הזו.

אברלור 16 שנה – מחיר מומלץ לצרכן: 325 ₪

פה כבר מדובר ויסקי בוגר יותר, גם כן מיקס של חביות שרי ובורבון. לגבי תמחור: יקר. מחיר מקביל בבריטניה הוא כ 200 וקצת ש"ח, כנ"ל ביורו (55 אירו). – כלומר 100 ש"ח פחות.

אברלור אבונה – מחיר מומלץ לצרכן: 365 ₪

אין צורך להרחיב על האבונה, ויסקי אהוב ופופולרי, חוזק חבית, שרי שרי ועוד שרי, מה שקרוי פצצת שרי בז'רגון של חובבי הויסקי. הוא מיוצר באצוות וכל אצווה קצת שונה, אבל הרמה גבוהה כבר כמה וכמה שנים. ויסקי מומלץ ביותר לחובבי חביות השרי. לגבי תמחור: שוב יקר. תוכלו להשיג בקבוק ב 60 אירו או 55 לי"שט, שוב כ 100 ש"ח פחות.

סקאפה

מזקקת סקאפה נמצאת על האי אורקני (עליו נמצאת גם היילנד פארק), בעבר הכרנו את הסקפאה 14 שהיה חביב מאוד, ולאחריו הגיע ה 16 שנה – לאחרונה בוחלפו בביטויים ללא גיל (NAS), שניים מהם מגיעים אלינו.

סקאפה סקירן – מחיר מומלץ לצרכן: 240 ₪

יצא ב 2015, יישון בחביות אלון אמריקאי, מילוי ראשון. המחיר טיפה יותר יקר מבחו"ל.

סקאפה גלנסה – מחיר מומלץ לצרכן: 260 ₪

שוב יש לנו כאן פיניש בחביות שהכילו בעבר ויסקי כבולי, ליצירת פרופיל טיפה כבולי , מחיר סביר, אם כי טיפה יקר מחו"ל.

לסיום, לונגמורן, מזקקה אהודה ואיכותית מספייסיד. שני ביטויים יגיעו:

לונגמורן דיסטילר צ'ויס – מחיר מומלץ לצרכן: 325 ₪ 

שילוב של חביות שרי ובורבון, ללא גיל. מחיר: יקר לעומת חו"ל שם תוכלו למצוא את הבקבוק ב100 ש"ח פחות.

לונגמורן 16 שנה – מחיר מומלץ לצרכן: 850 ₪

מהדורה חדשה שהושקה שוב ב 2016. המחיר פה שערורייתי לגמרי, וכמעט כפול מהמחיר אותו תשלמו בחו"ל בחנויות באנגליה, פי 1.5 מהמחיר בהולנד למשל. מוזר מאוד. קנו בחו"ל.

 

סה"כ מדובר על תוספת נאה להיצע של המאלטים בארץ, במחירים לא רעים לעיתים (וחלקם יקרים). בכל אופן חדשות טובות.

 

לחיים!

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *