בנרומך זיקוק משולש

זה לא סוד שבנרומאך 10 הוא אחד הויסקים החביבים עלי בטח בטווח המחיר שלו, והוא עם ה 100 PROOF מציעים יחס עלות תועלת מטורף שמשאיר הרבה ויסקי מאחור. מזקקת בנרומאך שבבעלות גורדון & מקפייל המבקבק העצמאי הידוע, עושה גם ניסיונות נוספים מעבר לבקבוק ה 10, עם פינישים שונים של יין  (למשל ססיקאיאה , הרמיטאג') כמו כן משחררת ביטויים מבוגרים יותר כמו ה 35 שנה.

הפעם הלכו פה על ניסוי מעניין בזיקוק משולש, כלומר התזקיק עובר שלושה זיקוקים, הראשון בWASH STILL ועוד שניים (לעונת אחד בד"כ) ב SPIRIT STILL. זיקוק משולש מטבעו יוצר תזקיק קליל יותר (לא חלק יותר לא!), ויהיה מעניין לראות איך יושפע התזקיק של בנרומאך. מבחינת חביות הלכו פה על חביות בורבון בלבד, והבקבוק ב 50% שזה נחמד. 15,600 בקבוקים בלבד לכל העולם, ומקווה שכמה מהם ימצאו את דרכם לפה (היבואן : י.ד עסקים). 40 וקצת ליש"ט בבריטניה, לגבי מחיר בארץ, לא ידועץ

שנטעם?

בנרומאך זיקוק משולש, 50% 

אף: מרגיש הרבה יותר קליל מה-10 שנה, כצפוי : רב העשן איננו, ויותר לכוון תפוח \ אגס עם לימון וקליפת תפוז, קצת עץ גינג'ר וצבעי גואש .

פה: יופי של התחלה עם נוכחות (50% בכל זאת) מרגיש יותר כבד מהפה, עם יותר עשן (אבל לא הרבה יותר), לימון ועץ מריר. שעווה,פלפל ואגס, עם מרירות נעימה של קליפת אשכולית,וליים. קצת וניל עם רמז למשהו מטאלי.

סיומת: לימונית, עם עשן, די יבש.

סה"כ ויסקי טוב מאוד, אבל עומד קצת בצל אחיו הגדול בן ה 10. ההשוואה לא ממש פירית, גם בגלל הזיקוק המשולש וגם בגלל הרכב החביות, שנוטה שם לשרי, ופה בורבון נקי. סה"כ ניסוי מעניין, ומוצלח בפני עצמו, אם כי אני עדיין מעדיף בצורה גורפת את המהדורה הרגילה. ויסקי מעניין, מורכב יחסית, אבל אם נצטרך לבחור בינו לבין אחיו – הבחירה ברורה.

ציון: 85/100

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *