ווטרפורד וויסקי שיסטאון 1.2

תמיד כיף לראות עוד מזקקה שטרם יובאה לארץ מגיעה לחנויות פה על ידי יבוא ישיר וקבוע, ובמיוחד משמח לראות את המזקקה המעניינת הזו : ווטרפורד מצטרפת להצע הויסקי של דרך היין.

קצת על המזקקה

למי שלא שמע על ווטרפורד : מדובר על מזקקה צעירה באירלנד שהקים מארק רנייר לשעבר מברוכלאדי. מארק הוא שועל ויסקי ותיק והוא עושה דברים נהדרים בווטרפורד. המזקקה חרטה על דגלה את השקיפות, והיא מספקת לנו אינסוף נתונים על כל ויסקי שהיא מוציאה. הויסקי שאותו נטעם היום הוא אחד מסדרת הסינגל פארם. סינגל פארם משמעו – כל השיעורה לזיקוק הויסקי מגיעה מחווה אחת, ומחקלאי אחד, כלומר יש התייחסות לטרואר של השיעורה, מה שבד"כ אינו קורה ברב המזקקות.

ווטרפורד נמצאים בקשר ישיר עם החקלאים, ומבקבקים ויסקים באצוות שונות עבור כל אחד מהזיקוקים מחוות אלו. באתר שלהם ניתן למצוא מידע על כל שדה, כל חקלאי, הכל במיקום, סוג האדמה, תאריכי הזריעה והקציר, משך הבישול, זיקוק, סוגי חביות (חבית חבית) אפילו קטעי סאונד מהשדה שבו גודלה השיעורה. עושר מידע מטורף! שלא תמצאו באף מזקקה אחרת. נהדר לגיקי הויסקי כמוני. לא מאמינים? הכנסו לאתר המזקקה עבור הויסקי הזה, שווה הצצה.

ועכשיו נטעם?

ווטרפורד שיסטאון, אצווה 1.2 – WATERFORD SHEESTWON, 50%

אף: האף מאוד פירותי ומתוק בתחילה עם אפרסק, תפוח ואגסים טריים, עוגת פירות וגם לא מעט וניל ובצק מתקתק וטרי. יש גם תפוזיות נעימה ותבלינים כגון קינמון ופלפל שחור לא מועט, שנותן יופי של איזון לפירות ולוניל לצד קיק של ג'ינג'ר. יופי של התחלה!

פה: הפה מאוד מאלטי ומתקתק עם פירות מבושלים (תפוח ואגס) לצד תבלינים (שוב יש כאן לא מעט פלפל שחור טחון וג'ינג'ר) ששוככים אחרי כמה שניות וחושפים צד קרמי וונילי עם גלידת וניל, ליד תפוזי דם בשלים ופלפל לבן.

סיומת : הסיומת בינונית ומתובלת עם ריבת תפוז דם, ורמזים לשוקולד מנטה ומאלטיות נעימה.

סיכום

יופי של ויסקי, שמרגיש מבוגר ועשוי היטב הרבה יותר משלוש שנותיו. מרשים לראות איך המזקקה הזו מוציאה תוצרים כאלו אחרי פרק זמן קצתר ועוד באירלנד ולא באקלים חם. נמשיך ונעקב בעניין אחרי הוצאות הסינגל פארם שלהם. מומלץ.

זמין ברשת "דרך היין" יחד עם ביטוי נוסף, כ 320 ש"ח, וכן בחנויות המתמחות השונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *