גלנליווט 13, חבית יחידה (סיגנטורי) עבור יום ההולדת ה-5 של SIPIL

סינגל קאסק לשוק הישראלי? למה לא

יבואנית סיגנטורי בישראל חברת סיפיל חוגגת 5 שנים בעסקי המשקאות, ולכבוד המאורע המשמח בקבקה חבית שלמה ע"י המבקבק העצמאי המצוין סיגנטורי. מדובר על ויסקי שזוקק במזקקת גלנליווט ששהה בחבית שרי משך 13 שנה, בוקבק בחוזק של 50.7% ללא סינון בקירור, צבע וכדומה. סה"כ 786 בקבוקים כולם מיועדים לשוק הישראלי. אז נכון שגלנליווט היא אחת המזקקות הגדולות והמפורסמות, ואת גרסאות הבסיס ה 12,15,18 וכו' ניתן להשיג בארץ, אבל פה אנחנו מדברים על חיה טיפה שונה, מאחר ומדובר בחוזק חבית ועל חבית בודדה שאמורה להיות מצויינת. נטעם?

גלנליווט 13 שנה, (סיגנטורי) ,חבית מספר 900261, 50.7%, 340 ש"ח

אף: למרות שמדובר על חבית שרי שבה יושן התזקיק למשך 13 שנה, אין פה מפלצת שרי או פצצת שרי כפי שנוטים לקרוא להן, אלא יש פה ויסקי מורכב שלא מרגיש 50% באף… מתחילים עם פירות אדומים וניל ומתיקות לצד ממתקים של פעם, קליפת בננה , תפוח מסוכר ונגיעה של תפוזים דם בשלים מאוד. ברקע פירות יבשים: בעיקר צימוקים, ולדר פירות עם רמיזות ליין שרי חמצמץ שמתגלים לאחר כמה דקות בכוס. סה"כ מאוזן ומורכב.

פה: הפה מרגיש הרבה יותר מלא ועוצמתי מהאף, שמנוני וממלא את החיך – יש כאן יותר השפעה של פירות יבשים, עם תבלינים , שוב תפוח מסוכר, צימוקים, תאנים יבשות, וגם תמרים. השרי משחק תפקיד ראשי פה בניגוד לאף, לצד רמזים של ריבת תפוז ותבלינים כמו כן חריפות של צ'ילי לצד שוקולד שמגיעים לקראת הסיומת.

סיומת: פירות יבשים, קרמל, תבלינים וגם עץ. בינוני-ארוך.

סיכום:

מדובר על וויסקי טוב מאוד, כייפי, וקל לשתייה, חובבי השרי ימצאו בו מה שהם מחפשים, אבל מאחר ואין פה פצצת שרי אמיתית, הוא יתקבל באהבה על ידי אלו שגם פחות אוהבים מתיקות מופרזת בויסקי. יופי של חבית, וויסקי שקל ללגום ממנו יותר מכוס אחת (זה די מתבקש) דוגמא יפה לגלנליווט שרי מאוזן. אידאלי לחורף הקליל שלנו.

זמין אונליין בלבד באתר SIPIL.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *