ארדבג חדש נוסף לפורטפוליו הקבוע : AN OA – רשמים

לא בכל יום מתווסף ביטוי קבוע לפורטפוליו המוצרים של ארדבג, אם לדייק מעל 10 שנים כבר לא קרה, וזו הזדמנות טובה לטעום את הארדבג החדש בשכונה : AN OA (מבטאים: אן-או). השם המוזר הזה מגיע כמובן מ MULL OF OA שהוא צוק שנמצא בדרום האי , בגובה של 202 מטר, ועומד חשוף סערות שמגיעות מהאוקיאנוס האטלנטי.

צוק OA

אז מה שונה ב AN OA מהארדבג 10 למשל? ובכן, קודם כל מדובר על פרופיל עץ שונה, שמורכב מחביות ברבן, חביות חדשות (וירג'ין אוק) וכמובן חביות שרי פדרו חימנז (PX). כל אלו חותנו במה שקוראים בארדבג THE GATHERING ROOM, מיכל חיתון אדיר ממדים מעץ..

לא מפתיע שפה יהיה לנו ארדבג טיפה פחות נושך, יותר מתקתק (שרי, וגם חביות חדשות). השאלה האם ישמור על אופיו ולא יהפוך למשהו כמו "מי ארדבג"? הבה ונטעם:

ארדבג AN OA, 46,6% 

אף:מתחיל דווקא עם פלפל שחור גרוס טרי, אניס, וטיפה ווניל. האף יותר עגול ומתקתק מה 10 הרגיל, חביות השרי והוירג'ין עושות את ההבדל אני מניח, אבל זה איילה אחרי הכל, יש לנו פה כבול, מליחות ואצות, קצת עצי מחת, מנטה, זפת וגרידת לימון..

פה: קרמי וונילי אבל לא חלש מאוד, דווקא הכבול יותר דומיננטי פה, זה ארדבג אחרי הכל! יש עשן , טופי עם מלח אטלנטי, תפוז בשל, קינמון וגם יותר אפר..  יותר קליל מה 10 שנים, וקרמי יותר אבל עדיין נושך.

סיומת: עשן מתמשך, כבול ואפר לצד עוגת קרמשניט.

 

לסיכום: האמת ציפיתי לויסקי יותר חלש, מימי ופחות נושך, ולשמחתי מצאתי ויסקי מורכב, ומעניין. מתקתק יותר מה 10, וטיפה פחות נושך, אבל מהנה מאוד. אם אתם רוצים מתיקות עזה יותר וגוף מלא, לכו על האוגדייל, ואם רוצים מפלצת נושכת אזי הקוריוורקן הוא הכיוון. אבל אם בא לכם ויסקי כבולי וימי במידה, עם מתיקות ויותר עידון : אחלה של אופציה. הוא לא מתחרה ב 10 שנים האהוב, אבל יהיווה נקודת כניסה מצוינת לחובבי מאלט שקצת מפחדים מכבול, וגם אחלה של ארדבג לימי האביב.

בקרוב מגיע לארץ ביבוא סדיר, לגבי מחיר, אעדכן לכשיגיע. (יבואן: י.ד עסקים).

ציון: 86/100

לחיים וחג שמח!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *