אננוק 24 – רשמי טעימה

לא מעט אנשים שאלו לגבי האננוק 24 בימים האחרונים, ואכן שכחתי לכתוב את רשמי הטעימה שלי, בהמשך לאלו של ה 12 וה-18 שנה. אחיהם הגדול, גם משווק באריזה מאוד מאופקת, ללא עץ, או גינונים – צילינדר קרטון עם טיפה כיתוב ועיטור זהב לא בולט. אבל בפנים מחכה לנו ויסקי מצוין. אננוק 24 כמו אחיו הקטן בן ה 18, מיושן בקומבינציה של חביות שרי וברבן לשעבר (לא מצאתי איזכור ליחס – אבל לפי הצבע והארומות – יש לא מעט שרי ב VATTING). אננוק 24 מבוקבק ללא סינון בקירור, ללא תוספת צבע , ב 46% (חבל שלא טיפה יותר גבוהה..)

אננוק 24 , 46% , 550₪ (סיפיל ) 

אף: תענוג גדול להריח.. תנו לו זמן. מיידית נתקלים בארומות של תפוז מסוכר, ריבת תפוז, ועץ ישן של ספריות או בתי כנסת. ניתן לחוש בהשפעות השרי, עם עוגת פירות יבשים, ופירות מוסכרים (אינגלישקייק). שילוב כייפי של העץ, הפירות והמתיקות של השרי יוצר אף מורכב, שכיף להריח לאורך זמן. ושוב, תנו לו זמן…

פה: השרי כאן הרבה יותר מורגש, עם הרבה צימוקים, תאנים וטופי. תפוז דם בשל ומבושל ביין מתוק (כן, חוזר כחוט השני מה-18 שנה, אבל בעוצמה וריכוז חזק יותר), טיפה עשן, ומתיקות נעימה של שרי, עם תבלינים : בעיקר ג'ינגר, וקינמון, עור ישן, ופלפל חריף.

סיומת: ארוכה-בינונית, עם שוקולד, תפוז מסוכר, צימוקים ופלפל שמאזן את המתיקות, יש גם יופי של עץ, שמסגיר את הגיל. איכות עץ גבוהה.

לסיכום:

סה"כ דראם מעולה, מורכב, עם פירות יבשים עץ ותבלינים, והגיל מורגש כמו שצריך. קשה לי לחשוב על עוד הרבה ויסקים בארץ בגילו ובאיכותו שנמכרים במחיר כזה. אם תשוו למשל מותגים אחרים ברמת גיל של 21 ומעלה.שילוב טוב של ברבן ושרי. ממליץ בחום, ועומד מאחורי כל מילה שלי. ויסקי נהדר. נקודה. גם ללא המבצעים של סיפיל, הוא שווה קנייה בכל חנות שבא תמצאו אותו במחיר טוב.

לחיים!

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *